Ця естетична тенденція прагне до стійкості та добробуту людей за допомогою природних матеріалів, таких як дерево, розміщення вертикальних садів або органічного текстилю.
Просування екологічної архітектури та реорганізація міської території на користь 15-хвилинних міст призвели до зміни менталітету архітекторів і дизайнерів , які все частіше обирають більш відкриті та здорові простори . Три якості, які, у свою чергу, визначають біофільний дизайн , архітектурний рух, який прагне наблизити природу до інтер’єрів будинків і офісів за допомогою натурального дерева або кераміки ( PAR-KER® від PORCELANOSA ), натурального каменю, рослин, вертикальних садів і земляних тонів.
Введене американським біологом Едвардом О. Вілсоном у 1984 році поняття «біофілія» стосується «любові до життя» та розвитку людини через контакт із природою. Вілсон встановив взаємозв’язок між особистим благополуччям і єдністю з природою через вплив навколишнього середовища на суспільство та його життєві звички. Біофільний дизайн базується на цьому принципі, який прагне створити здорове та позитивне середовище з кімнатами, наповненими природним освітленням, внутрішніми двориками або перехресними системами вентиляції .
Деякі з колекцій PORCELANOSA Grupo належать до цієї тенденції , дизайн якої відтворює м’якість дерева або мармуру та надає більш природного відтінку внутрішнім і зовнішнім просторам.
ДЕРЕВО як головний герой
Щоб перетворити спальню на природний притулок і таким чином досягти більшого відпочинку, ви можете вибрати деревину в якості підлоги і доповнити її нейтральними кольорами на стінах або бавовняним текстилем на меблях. Торгова марка L’Antic Colonial має у своєму каталозі численні колекції паркету та ламінованої підлоги, такі як серія Elegant у різних відтінках (Caramel, Cream, Honey та Platinum).

Знайдіть природне світло
Одним із елементів, які захищає біофільний дизайн, є природне освітлення, яке в таких приміщеннях, як кухня чи вітальня, дозволяє нам мати стійке та життєво важливе середовище, пов’язане із зовнішнім середовищем. Gamadecor слідує цій ідеї у своїх відкритих кухнях Emotions , які можна доповнити шпалерами Skins від L’Antic Colonial . Такі серії, як Ficus in the Forest , Coal або Taupe mode, переносять екзотику джунглів і лісів у їдальню, перетворюючи стіни на зелений ландшафт.

Вертикальні сади та рослини
Численні експерти в галузі архітектури та містобудування довели шляхом досліджень переваги, які біофільний дизайн приносить офісам або комерційним приміщенням , підвищуючи креативність і концентрацію кожного працівника.
Додавання рослинності на фасади або внутрішні дворики посилить відчуття відокремленості посеред природи. Крім того, рослини покращують якість повітря та вологість у приміщеннях завдяки своїй здатності вловлювати CO2 та підтримувати стабільну температуру. Валенсійський архітектор Рамон Естеве працював над цим біофільним дизайном у головному виставковому залі PORCELANOSA , розташованому в міському екологічному готелі, в якому переважають зелені зони та зони відпочинку.
Вертикальні сади, кути з водою, нейтральні тони або створення великих суцільних просторів з великими природними тротуарами є одними з найбільш використовуваних ресурсів для перетворення інтер’єрів у природні простори. У таких приміщеннях, як ванна кімната, їх можна доповнити овальними або окремо стоячими ваннами ( Tono від Noken ), металевими кранами ( Tono від Noken ) або порцеляновими покриттями, натхненними зеленим мармуром ( Onice Green від XTONE ).
